2019

Warsztaty kulinarne w Poznaniu z Tomaszem Jakubiak

Dnia 07.06.2019 roku pracownicy kuchni pojechali do Poznania by uczestniczyć w warsztatach kulinarnych Cook Up. W czasie ich trwania zostali zapoznani z podstawowymi technikami kulinarnymi oraz uzyskali wiele praktycznych i przydatnych informacji na temat produktów spożywczych, z których wykonywali dania. Warsztaty poprowadził Tomasz Jakubiak – szef kuchni i dziennikarz kulinarny, gospodarz popularnych programów „Sztuka mięsa”, „Jakubiak w sezonie” i „Jakubiak lokalnie” w telewizji Kuchnia +. Dzięki jego wskazówkom naszym pracownikom udało się przygotować przepyszne dania obiadowe. Warsztaty zakończyły się wspólną degustacją przygotowanych potraw.

Savior-vivre, czyli zasady dobrego wychowania 02.04.2019r.

„Człowieka tworzą maniery i charakter”

Cyceron

Tym razem zorganizowaliśmy dla naszych pracowników szkolenie z savoir-vivre. Ogłada i dobre maniery są zawsze w cenie i wpływają na nasz wizerunek. W czasie zajęć pracownicy przypomnieli sobie o podstawowych zasadach: że każdemu należy się szacunek oraz jak cię widzą, tak cię piszą. Była to również okazja do utrwalenia zasad obowiązujących przy stole, a także do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości związanych z nawiązywaniem właściwych kontaktów interpersonalnych w pracy. W czasie części praktycznej szkolenia jeden z pracowników – Pan Darek w sposób prawidłowy ułożył zastawę i sztućce na stole za co nagrodzony został ogromnymi brawami.

Powiatowe targi Pracy i Edukacji w Człuchowie 22.03.2019r.

„Praca od ubóstwa strzeże: kto nie sieje, ten nie zbierze”

Dnia 22.03.2019 roku po raz ósmy odbyły się Targi Pracy i Edukacji w Człuchowie. Także i tym razem wzięliśmy w nim udział. Była to doskonała okazja do zapoznania się z działalnością lokalnych przedsiębiorstw, stowarzyszeń oraz ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych. Wśród ok. 60 stoisk było także i nasze. Cieszyło się ono zainteresowaniem uczestników Targów. Chętni mogli dowiedzieć się o działalności zakładu oraz możliwości podjęcia w nim zatrudnienia.

Szkolenie na temat segregacji odpadów 06.03.2019r.

„Myślę, że najważniejszą rzeczą jakiej się dowiedziałem jest to, że zawsze można się nauczyć czegoś więcej”

Bill Clinton

Dbanie o środowisko naturalne jest nie tylko obowiązkiem, ale i koniecznością, jeśli chcemy być zdrowi. Obecnie dużo uwagi poświęca się w środkach masowego przekazu tematyce segregacji śmieci. Z tego powodu postanowiliśmy zorganizować dla naszych pracowników szkolenie „Segregacja śmieci. Poznaj zasady prawidłowej segregacji odpadów”. Zadania podjęła się Pani Dyrektor, która zapoznała uczestników zajęć z zasadami prawidłowej segregacji odpadów. W ciekawy i przystępny sposób wyjaśniła wszelkie wątpliwości związane z zagadnieniem. Po części teoretycznej nastąpiła praktyczna – warsztaty – naszym pracownikom udało się poprawnie posegregować przygotowane przedmioty.

Szkolenie z zakresu doradztwa zawodowego

„Każdą pracę wykonuj, jakby miała ona być ostatnią w życiu”

Marek Aureliusz

Dnia 27.02.2019 roku zorganizowaliśmy w ramach rehabilitacji zawodowej dla naszych pracowników szkolenie z zakresu doradztwa zawodowego. Przeprowadziła je Pani Ilona na temat profesjonalnego pisania podania o pracę. W czasie trwania zajęć w ciekawy i przystępny sposób przedstawiono informacje jakie powinno zawierać podanie o pracę. Omówiono też zasady tworzenia innego dokumentu związanego z podaniem – życiorysu zawodowego (cv).