Przeskocz do treści

2016

05.12.2016 r – dalszy ciąg obchodów
Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

"Podzielone cierpienie w ogóle jest połową cierpienia,
podzielona zaś radość jest radością podwójną."

Max Scheler

Nie wszyscy niepełnosprawni pracownicy chcieli i mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu Kabaretu "Smile", ale za to dla wszystkich kadra zakładu przygotowała z okazji święta niespodziankę.
W dniu 05.12.2016 r. odbyło się spotkanie okolicznościowe przy kawie i słodkim poczęstunku. Dodatkowo, wraz z indywidualnymi życzeniami, każdy z pracowników otrzymał drobny upominek.
Spotkanie było świetną okazją do rozmów, żartów i wymiany wrażeń po wyjeździe do Bydgoszczy.
W miłej i wesołej atmosferze, bardzo szybko minął kolejny dzień pracy.
Dla wszystkich pracowników niepełnosprawnych dzień ten był dużą niespodzianką, a dla kadry kolejnym pozytywnym, pełnym radości, doświadczeniem w pracy.

Z okazji
Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych
życzymy wiele radości, życzliwości, wyrozumiałości
oraz niespożytych sił do pokonywania trudności dnia codziennego
i odwagi w realizacji swoich marzeń.
Życzymy również, aby na trudnej drodze rehabilitacji
i odzyskiwania samodzielności nie opuszczało Cię przekonanie,
że niepełnosprawność nie powinna stać na
przeszkodzie w dążeniu do realizacji ludzkich
pragnień i marzeń.
Niech otaczający świat
będzie przyjazny, ciepły, bliski a każdy kolejny
dzień niech będzie powodem do radości.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w znakomitym towarzystwie Kabaretu "Smile"

"Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego
i najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego."

Phil Bosmans

W dniu 03.12.2016r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych mieliśmy okazję uczestniczyć w występie Kabaretu "Smile". Koncert na którym Michał Kincel, Andrzej Mierzejewski i Paweł Szwajgier przedstawili najnowszy, autorski, prawie dwugodzinny program, odbył się w Bydgoszczy w Kinoteatrze Adria. Od samego początku Artyści wciągnęli publiczność do wspólnej zabawy. Zarówno my wszyscy, jak i tłumnie zgromadzona widownia, co rusz wybuchaliśmy salwą śmiechu. Oryginalne show, wspaniały program, znakomita zabawa od pierwszej do ostatniej minuty, kilkakrotnie doprowadziła nas do łez. Przenosząc się w świat rozrywki, wesołej zabawy i humoru otrzymaliśmy możliwość oderwania się od szarej rzeczywistości.
Porządna dawka pozytywnej energii zaaplikowana!
Po „coś dla ducha” było „coś dla ciała”. Napełnieni bardzo pozytywnymi emocjami, udaliśmy się na posiłek do Restauracji i pizzerii PADELLA. W miłej i przyjemnej atmosferze, wzbogaconej delikatną, klimatyczną muzyką raczyliśmy się pachnącymi Italią bardzo smacznymi pizzami.
Bardzo miło spędzony dzień zrekompensował długie godziny spędzone w autokarze.

Idzie ZIMA!!! Nas nie zaskoczy!!!!

„Śnieg jest piękny z ciepłego miejsca”

Piotr Szreniawski

Poniedziałkowy poranek, koniec listopada dla wielu z nas rozpoczął się od stwierdzenia: ŚNIEG!!! Nie u wszystkich wywołał uśmiech na twarzy i marzenia o zabawie w nim jak za dziecięcych lat. Dopiero zakończyliśmy zmagania z zalegającymi tonami kolorowych liści, a tu już kolejne "zagranie przyrody" i kolejne wyzwanie. Gruba warstwa śniegu błyskawicznie pokryła chodniki i ścieżki, czyniąc je wybitnie śliskimi. Grupa pracowników dbających o teren została postawiona w stan najwyższej gotowości. Uzbrojeni w profesjonalny sprzęt szybko uporali się z zalegającym, białym puchem i zabezpieczyli wszystkie śliskie powierzchnie, aby nie doszło do nieszczęśliwego wypadku.
Pomimo ciężkiej i męczącej pracy dobry humor nie opuszczał naszych pracowników.

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości - IDG 2016

“Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał
pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu.”

Konfucjusz

Korzystając z zaproszenia Powiatowego Urzędu Pracy w Człuchowie i Starosty Człuchowskiego 17 listopada 2016 r. wzięliśmy udział w VIII edycji Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości IDG. Całe wydarzenie miało miejsce w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Człuchowie. Wśród wielu firm, przedsiębiorstw, organizacji i wystawców prezentujących swoją ofertę znalazło się też nasze, całkiem „bogate” stoisko. Celem naszego uczestnictwa było głównie zaprezentowanie zakładu i ukazanie osobom niepełnosprawnym, że jeżeli są w stanie pracować, to istnieją formy zatrudnienia przeznaczone specjalnie dla nich. Materiały promujące nasz zakład pracy rozchodziły się w zadowalającym tempie. W gronie osób biorących udział w tym wydarzeniu i zwiedzających stoiska znalazły się szczerze zainteresowane pracą w naszym zakładzie, ale też i takie, które po raz pierwszy słyszały o zakładzie zatrudniającym przede wszystkim osoby niepełnosprawne.
Zainteresowanie naszym stoiskiem to dowód na to, że warto uczestniczyć w takich wydarzeniach.

Uroczystość w klimacie muzyki XX lecia międzywojennego

„Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.”

Napoleon Hill

W dniu 10.11.2016 r. Pani Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Czarnem Bożena Mitłaszewska zaprosiła nas na uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Pracownika Socjalnego oraz Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
Na nasze ręce przekazała serdeczne życzenia dla wszystkich pracowników ZAZ oraz złożyła podziękowania za wykonywaną pracę, dla każdego działu z osobna. Miłym akcentem dołączonym do życzeń, była czerwona róża wręczona każdemu pracownikowi.
Dodatkową atrakcją, która dostarczyła głębokich przeżyć był występ artystów scen operowych, operetkowych i musicalowych Anny i Romualda Spychalskich oraz Tomasza Słowińskiego - „Powróćmy jak za dawnych lat…”
Wsłuchując się w znane i uwielbiane szlagiery i przeboje, które podbiły serca milionów Polaków, przenieśliśmy się w klimat okresu międzywojennego.
Po koncercie pracownik naszego zakładu, wręczając bukiet kwiatów Pani Dyrektor DPS, w imieniu nas wszystkich złożył serdeczne podziękowania za zaproszenie na uroczystość oraz za to że Pani Dyrektor doceniła trud naszej pracy.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Dyrektor za miłą niespodziankę.

Nasz zakład w jesiennej scenerii

Jesienne liście, deszczem upojone,
Brązowe, żółte i ciemno czerwone.
Mienią się i złocą od słonecznych promieni
Takie są barwy naszej polskiej jesieni

Wojciech Kudlicki

Nadeszła prawdziwa jesień! Pierwsze dni listopada zasypały nas liśćmi. Teren wokół zakładu wygląda przepięknie, a usypane, złote sterty "wołają" o tarzanie się w nich. Niestety, dla nas oznacza to wytężoną pracę. Całodzienne zamiatanie i grabienie, potem znowu zamiatanie i grabienie i robi się czyściutko. A kiedy przychodzimy rano do pracy..., widzimy kolejną "świeżutką porcję" równomiernie rozsypaną po całym terenie. Aż dziw bierze, że tyle ton liści mogą wyprodukować drzewa. Z pewnością nie jednemu z nas śni się po nocach ich całodzienne sprzątanie 🙂

Gala ogólnopolska - Lodołamacze 2016

W dniu 29 września w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Ogólnopolska LODOŁAMACZY, pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.
Do udziału w centralnym etapie konkursu obligowało nas zajęcie I miejsca na szczeblu regionalnym. Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że również nasz zakład znalazł się wśród krajowych laureatów tegorocznej edycji.
Kapituła Konkursu przyznała nam II miejsce w kategorii "Zakład Pracy Chronionej".
Nagrodę w imieniu zakładu odebrał Jerzy Górny, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Człuchowie.

"Święto pieczonego ziemniaka" - spotkanie przy ognisku

"Tylko człowiek który pracuje może cieszyć się z wypoczynku"

Jerome K. Jerome

Pierwsze dni jesieni przywitaliśmy, zorganizowanym w ramach rehabilitacji, spotkaniem przy ognisku. Pogoda dopisała więc frekfencja była na szóstkę. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy płonący stos drewien i tradycyjne, ogniskowe przysmaki. Wszyscy z wielkim apetytem raczyliśmy się pieczonymi kiełbaskami, bułeczkami, oraz surówką i barszczykiem przygotowanym przez pracowników kuchni. Jednak największą popularnością cieszył się główny "bohater spotkania" - pieczony ziemniak. Na deser dla "niedojedzonych" były słodkie bułeczki. Ogniskowa atmosfera, okraszona muzyką i wspólnymi rozmowami, udzieliła się wszystkim uczestnikom spotkania. Mile spędzone chwile przy ognisku sprawiły, że dzień był bardzo udany. Wszyscy pełni energii i siły, w wesołych nastrojach wróciliśmy do swoich obowiązków. Wspólne spędzanie czasu w takiej formie, za każdym razem, okazuje się niezwykłą przyjemnością i doskonałą formą rehabilitacji dla nas wszystkich.
Sezon jesienny uznajemy za rozpoczęty 🙂

Zbieramy karmę dla zwierząt leśnych

"Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka. Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed  ośmieszeniem"

Emile Zola

Wrzesień wynagradza nam chłody i deszcze panujące latem.  Tradycją stało się już, że nasi pracownicy, korzystając z hojnych darów jesieni, biorą czynny udział w zbiórce karmy dla leśnej zwierzyny. Tak, jak w poprzednich latach, tak i tego roku zdecydowanie najgorliwszym "zbieraczem" okazał się Darek. Z niewielką pomocą kolegów z pracy, udało mu się zebrać całkiem sporo zapasów. Kilka pełnych worków pokarmu, wywieźliśmy daleko, do lasu. Tam będą naturalną stołówką i urozmaiceniem diety dla dzikich zwierząt.
Zawsze z podziwem patrzymy na naszych pracowników i ich oddanie sprawie i za każdym razem jest to dla nas wszystkich wspólna lekcja wrażliwości.

W tym roku, jako ubiegłorocznych laureatów "Lodołamaczy", do udziału zgłosił nas Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych
Do konkursu na etapie regionalnym przystąpiło wiele firm i instytucji.
Pomorska Kapituła Konkursu Lodołamacze 2016 w skład której weszli :
Wojewoda Pomorski, Prezydent Miasta Gdańsk, Prezydent Miasta Gdyni, Prezydent Miasta Sopotu, Przewodniczący Rady Miasta Gdańska, Przewodniczący Rady Miasta Sopotu, Okręgowy Inspektor Pracy, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, Dyrektor Oddziału Pomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Pełnomocnik Miasta Gdynia ds. Osób Niepełnosprawnych, Pełnomocnik do spraw osób niepełnosprawnych Miasta Sopotu
wyłoniła zwycięzców.
Zakład Aktywności Zawodowej w Czarnem, nasz zakład!!! zajął I miejsce w kategorii: Zakład Pracy Chronionej.

Dnia 13.09.2016 r. odbyła się Pomorska Regionalna Gala XI Edycji Konkursu Lodołamacze 2016, na której uhonorowano laureatów. Na ręce Pani Dyrektor Katarzyny Lipińskiej przekazano certyfikat oraz statuetkę LODOŁAMACZA.
Jeszcze raz dziękujemy Okręgowemu Inspektoratowi Pracy, Członkom Jury, a w szczególności Panu Staroście Aleksandrowi Gappa, za to, że dziewięć lat temu utworzył zakład, w którym osoby niepełnosprawne z terenów wiejskich i małego miasteczka, znalazły pomoc w wyjściu z sytuacji zagrożenia wykluczeniem społecznym i mogą aktywizować się zawodowo.
Zajęcie I MIEJSCA obliguje nas do udziału w Centralnym Etapie Konkursu, gdzie kapituła wyłoni ogólnopolskich laureatów.
Gala Ogólnopolska odbędzie się 29 września w Zamku Królewskim w Warszawie.

Wycieczka do Biskupina 10.09.2016

"Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś"

Mark Twain

No i... rozwinęliśmy żagle!
W tym roku postanowiliśmy odwiedzić ziemię łużycką. Na zwiedzanie przeznaczyliśmy cały dzień. Jako pierwszy punkt wycieczki obraliśmy przepięknie położoną między jeziorami Wenecję. Tam pod opieką przewodnika zwiedziliśmy ruiny zamku, z którym związana jest legenda o "Diable Weneckim", jedną z największych w Europie wystawę machin oblężniczych oraz Muzeum Kolejnictwa posiadające historyczne parowozy i wagony. Po tak długich zajęciach głód dał się nam we znaki, więc wspaniałą i niechybnie trafioną w czasie niespodzianką, okazało się zorganizowane w otoczeniu starych ruin ognisko z pieczeniem kiełbasek. Najedzeni, pełni wrażeń ruszyliśmy w dalszą podróż (około 4 km.:-) podążając do głównego punktu wycieczki czyli do Biskupina, gdzie znajduje się największa w Europie ekspozycja osady warownej. Zwiedzanie Osady dostarczyło nam wszystkim niesamowitych wrażeń.
Po tak długim i wyczerpującym zwiedzaniu zasłużyliśmy na solidny posiłek. Smacznym jedzeniem w dużych porcjach ugościła nas Karczma Biskupińska. Obiad zakończyliśmy apetycznym deserem – szarlotką. Po całym dniu zwiedzania wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni, ponieważ czas spędzony był bardzo owocny. Do domu przywieźliśmy ogrom pamiątek i niezapomniane wrażenia, które budują wspomnienia na resztę życia.

Zajęcia w Miasteczku Ruchu Drogowego

W naszym zakładzie staramy się o wdrażanie zasad zdrowego stylu życia i kształtowanie zwyczajów uprawiania aktywności fizycznej. Organizujemy krótkie wycieczki rowerowe po najbliższym terenie.
Okazało się, że wśród naszych pracowników posiadamy sporą grupę amatorów jednośladów. W trosce o ich bezpieczeństwo, wykorzystując piękną wrześniową pogodę, zorganizowaliśmy zajęcia w Miasteczku Ruchu Drogowego w Powiatowym Zakładzie Transportu Publicznego.
Nowa inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem pracowników. I tak odbyła się nasza pierwsza szkoła jazdy. Każdy został wyposażony w profesjonalny sprzęt rowerowy, no i w drogę.... Szybko okazało się, że nawet my - osoby dorosłe, nie zawsze jesteśmy obeznani z przepisami i odpowiednio przygotowani do prawidłowego poruszania się jednośladami.
Nasi entuzjaści dwóch kółek otrzymali możliwość bezpiecznego zaznajamiania się z arkanami jazdy na rowerze, poznali zasady zachowania podczas różnych sytuacji drogowych oraz bezpiecznego poruszania się rowerzystów po drogach publicznych.

Już po powrocie z pierwszych zajęć wiedzieliśmy, że nie będą ostatnimi.
Wszystkich namawiamy na tego rodzaju aktywność, ponieważ jest to doskonała forma spożytkowania czasu wolnego !

Ciąg dalszy atrakcji - zaskoczenie dla pracowników ZAZ

Tym razem to my mieliśmy miłą niespodziankę. Zostaliśmy zaproszeni przez Panów Ratowników na spotkanie zakończające wakacje. Pogoda nam dopisała więc ostatni raz przy profesjonalnym wsparciu mieliśmy możliwość kąpieli w basenie, zabawy oraz aktywnej rehabilitacji. Panowie także przygotowali dla nas mały poczęstunek oraz kawę, która po czasie spędzonym na basenie była świetnym zwieńczeniem sezonu wodnego. Dziękujemy Panowie i zapraszamy do nas za rok !!!

Zakończenie sezonu wakacyjnego

"Tylko Ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych, doświadczają najwięcej radości życia - prawdziwego poczucia spełnienia"

Anthony Robbins

Z końcem sierpnia i tym samym z końcem wakacji pożegnaliśmy zaprzyjaźnionych Ratowników Wodnych – Daniela i Przemka, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem podczas kąpieli na basenie. Panowie wielokrotnie wspomagali nas w zorganizowaniu zajęć rehabilitacyjnych w wodzie. Podczas trwania całego sezonu letniego wykazali się ogromną życzliwością i bezinteresownością w stosunku do naszych pracowników. Dlatego też chcąc podziękować za poświęcony czas i okazane zrozumienie przygotowaliśmy na pamiątkę podziękowania oraz słodki poczęstunek.
Panowie wyraźnie byli zaskoczeni, co dla nas było dodatkową dawką radości.

A jednak są..!!!

Dotychczas pisaliśmy, że na naszym terenie występują tylko grzyby trujące, które tak samo szybko rosły jak chwasty. Jednak podczas dzisiejszego koszenia trawy przez naszych pracowników, natura zrobiła nam miłą niespodziankę!!!!!! Ku zdziwieniu Radka i Rafała znaleźli oni pięknego i zdrowego prawdziwka, który zdecydowanie zasłużył aby upamiętnić go w naszej galerii.

Ciekawostka

Zaczął się sezon na grzyby i w naszym zakładzie także zaroiło się od pięknych ale niestety nie jadalnych grzybów. Przestrzegamy naszych pracowników i wszystkich gości że mimo iż są to grzyby urodziwe i okazałe, niestety najlepiej ich nawet nie dotykać!!!!!!!!!!!! Niekiedy możemy spotkać jednego grzybka ale zdarzają się także całe rodziny ,,trujaków”.

Ognisko 11.05.2016

Jak tylko zawitała u nas słoneczna pogoda postanowiliśmy zorganizować dla naszych pracowników ognisko. Było pieczywo prosto z pieca, kiełbaski, surówka zrobiona przez Panie z kuchni a dla łasuchów słodkie bułeczki. Jednym słowem dla każdego coś dobrego! Najważniejsze dla nas jednak było to, że mieliśmy możliwość wspólnie się spotkać, pośmiać i porozmawiać. Ognisko było świetną formą rehabilitacji a jednocześnie dawało nam możliwość wspólnej integracji. Pracownicy byli bardzo zadowoleni, jednak po chwili relaksu przyszedł czas na powrót do pracy, w związku z czym wszyscy wróciliśmy do swoich obowiązków.

Wycieczka do Malborka 07.05.2016

"Tak to już jest z człowiekiem, że na starość nie lubi podróżować"

Eric-Emmaluel Schmitt

Rozważając cytat z książki ,,Oskar i pani Róża” - Érica-Emmanuela Schmitta, w tym roku zorganizowaliśmy wycieczkę do Malborka. Głównym celem tej wycieczki było zwiedzanie gotyckiego zamku, znajdującego się w przepięknej okolicy prawego brzegu Nogatu. Monumentalna budowla do dziś zdumiewa i zachwyca surowością kształtów, chłodem sal zamkowych, tajemniczością przejść, głębokością fos i rozpiętością grubych murów obronnych. Uczestnicy wycieczki z wielkim zaciekawieniem oglądali każdy szczegół budowli, sal i przedmiotów znajdujących się w Malborskim zamku. Po długim, pełnym wrażeń zwiedzaniu przyszedł czas na spacer starym miastem. Pracownicy z fascynacją spacerowali po alejkach starego miasta a ci najbardziej zmęczeni mieli chwile na odpoczynek w słońcu i zaciszu miasta. Swoją wycieczkę zakończyliśmy pysznym obiadem i lodami. Pełni wrażeń późnym wieczorem wróciliśmy do swoich domów.

Specjalne wyróżnienie dla pracownika ZAZ w Czarnem

"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"

Albert Einstein

W związku ze zbliżającym się Świętem Straży Pożarnej, chcieliśmy w szczególny sposób wyróżnić naszego pracownika Pana Henryka Zielińskiego, który jest wieloletnim członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Bińczu. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów niezbędnych do działań ratowniczo – gaśniczych, a ponadto z wielkim zaangażowaniem niesie pomoc drugiemu człowiekowi. Kilka dni przed planowanym świętem zaprosiliśmy Pana Henryka, który w obecności kierownika przyjął z rąk Pani Dyrektor list gratulacyjny wraz z upominkowym koszem łakoci. Nasz dzielny pracownik i druh OSP Bińcze nie krył zaskoczenia i wzruszenia.

Dzień Mężczyzn - 10.03.2016

"Siłą mężczyzny jest jego charakter, a siłą kobiety mężczyzna z charakterem"

Matka Teresa z Kalkuty

Po Dniu Kobiet przyszedł czas na Dzień Mężczyzn. W związku z tym świętem na męską część naszych pracowników czekały w pracy małe niespodzianki. Aby umilić chłopcom śniadanie przygotowaliśmy dla nich mały poczęstunek i piękne kartki z życzeniami, które ustawiliśmy na stołach. Panowie byli wyraźnie zdziwieni i mile zaskoczeni. Po śniadaniu czekała na panów następna niespodzianka: mieli możliwość wspólnie udać się do cukierni na kawę i pyszne ciacho. Po przyjemnościach przyszedł jednak czas wrócić do ciężkiej codziennej pracy.

Dzień Kobiet - 08.03.2016

Dzisiaj 8 marca!
Zero mycia, zero prania,
zero szycia, gotowania.
Dziś Dzień Kobiet, drogie panie,
tysiąc kwiatów na śniadanie.

W tym roku Dzień Kobiet postanowiliśmy uczcić szczególnie. W ramach rehabilitacji pracownice naszego zakładu udały się do cukierni na miłe spotkanie przy pysznym cieście i kawie. Niestety nie wszystkie Panie mogły być na słodkim poczęstunku w kawiarni bo ktoś musi pracować!!!!!! Więc największym ,,pracusiom” dostarczyliśmy ciasto do pracy. Nasz pracownik pralni - Piotruś zaraz po przyjściu do pracy odwiedził całą kobiecą kadrę składając wszystkim serdeczne życzenia. Dzień ten był bardzo sympatyczny i mógłby tak trwać całe 365 dni 🙂

Wyjazd na kabaret Neo-nówka 13.02.2016

W dniu 13 lutego zorganizowaliśmy wyjazd na obchody 15-lecia kabaretu Neo-Nówka. Występ grupy kabaretowej odbył się w Centrum Kulturalno - Kongresowym Jordanki w Toruniu. CKK Jordanki jest dziełem Hiszpańskiego Projektanta Fernando Menisa. Projekt sali na Jordankach jesienią 2010 roku otrzymał nagrodę na Festiwalu Architektury Światowej, jako najlepszy kulturalny projekt przyszłości. Obiekt sam w sobie budzi podziw i zainteresowanie, ale my jako główną atrakcję mieliśmy przyjemność obejrzeć jubileuszowy występ Kabaretu Neo-Nówka. Największe hity grupy tj. ,,Europoseł”, ,,Dobrawa”, ,,Orędzie Noworoczne” oraz skecz ,,Niebo" który został przez widzów wybrany skeczem 30-lecia. O oprawę muzyczną zadbał koncertujący od lat z kabaretem zespół Żarówki. Po występie roześmiana grupa pracowników, udała się na krótki spacer po starym mieście Torunia. Celem tej wędrówki była restauracja ,,Presto” a w niej wyśmienita pizza prosto z pieca. Podczas posiłku, pracownicy cierpiący na ból brzucha i policzków z nadmiaru śmiechu, dzielili się wrażeniami z występu, który wszyscy zgodnie uznali za bardzo udany.

Zakładowy finał akcji "Nakręć się dla Szymka" 12.02.2016

W piątek 12 lutego 2016r. delegacja pracowników naszego zakładu udała się do redakcji Tygodnika Człuchowskiego, w której prowadzona jest zbiórka nakrętek dla Szymona chorego na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe. Pracownicy przekazali plastikowe nakrętki, które udało nam się zebrać od września 2015r. do dnia dzisiejszego. Akcja charytatywna, a cel szczególny dlatego też do zbiórki przyłączyły się całe rodziny naszych pracowników i wspólnie udało nam się zebrać cztery kartony plastikowych korków.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 10.01.2016

Jak co roku w naszym mieście odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku jak i w latach ubiegłych pracownicy naszego zakładu bardzo aktywnie uczestniczyli w zbiórce pieniędzy dla potrzebujących. Mowa tu o środkach na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Każdy z nas zapewne uczestniczył w kiermaszach, występach oraz licytacjach na rzecz WOŚP, lecz dwóch naszych pracowników postanowiło pomagać w zupełnie inny sposób. Z uwagi na to że są miłośnikami militariów i aut terenowych postanowili stworzyć stoisko z takim sprzętem, przy którym za symboliczną złotówkę można było zrobić sobie zdjęcie z repliką broni oraz całym umundurowaniem wojskowym. Atrakcją były także sprzęty których używano na froncie II wojny światowej i wiele lat później. W tym roku szczególnie możemy się pochwalić akcją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ponieważ przyczynili się do niej pracownicy naszego zakładu dla których należą się szczególne wyrazy uznania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *