2021

Szkolenie: „Budowa skrzyni do siania warzyw”

„Uczący się powinien wiedzieć, umieć, chcieć”

Burrhus Frederic Skinner

W ramach rehabilitacji zawodowej organizujemy dla naszych pracowników szkolenia prowadzone zarówno przez firmy zewnętrzne, jak i kadrę zakładu. W dniu dzisiejszym zorganizowaliśmy dla pracowników gospodarczych szkolenie na temat budowy skrzyni do siania warzyw. Kierownik przedstawił w przystępny sposób pracownikom jakie materiały są niezbędne do zbudowania skrzyni, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Zdobyta wiedza pomoże im w prawidłowym jej wykonaniu.

Szkolenie: „ Zakaz plastiku w UE”

„Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca, a której nikt nie może nikomu odebrać”

Ignacy Paderewski

Od 1 stycznia 2021 roku plastikowe słomki, sztućce czy patyczki do uszu zaczną powoli znikać z naszych sklepów i restauracji. W życie weszły nowe przepisy unijne dotyczące jednorazowego plastiku. Ustalone na szczeblu unijnym przepisy zostały skonstruowane w tej sposób, aby zakaz dystrybucji dotyczył jednorazowych produktów z tworzyw sztucznych, dla których alternatywa jest łatwo dostępna i niedroga. W związku z tym postanowiliśmy zorganizować w naszym zakładzie szkolenie na temat zakazu stosowania plastiku w UE. W czasie jego trwania pracownicy kuchni zostali zapoznani z najnowszymi przepisami, listą produktów objętych zakazem oraz zmianami w pracy wynikającymi z ustanowionych regulacji prawnych. Temat szkolenia bardzo zainteresował naszych pracowników, pojawiło się mnóstwo pytań, na które w przystępny sposób odpowiadała kierownik kuchni, która szkolenie przeprowadziła.

Szkolenie 04.02.2021
„Sekretariat w jednostkach administracji publicznej. Organizacja
i funkcjonowanie”

„Nauka to pokarm dla rozumu”

Lew Tołstoj

W ramach rehabilitacji zawodowej organizujemy dla naszych pracowników kursy i szkolenia w celu podniesienia kwalifikacji zawodowych oraz dokształcania. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z konieczności zdobywania wiedzy oraz nowych umiejętności niezbędnych do jeszcze lepszego wykonywania swoich obowiązków służbowych. Pani Magda uczestnicząc w szkoleniu poznała jakie umiejętności powinna posiadać współczesna sekretarka oraz w jaki sposób zorganizować pracę w sekretariacie by była ona sprawna i skuteczna czy jak skutecznie pozyskiwać informacje. Te umiejętności przydają się nie tylko w pracy, ale także w codziennym życiu. Szkolenie zostało zorganizowane przez Ośrodek Wspierania Administracji Lokalnej w formie online.

„Obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych związane z zamknięciem roku 2020” – 25.01.2021

„Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.”

Paulo Coelho

Początek roku to intensywny czas dla pracowników administracji w związku z zamknięciem poprzedniego i koniecznością wystawienia pracownikom niezbędnych dokumentów, a zwłaszcza podatku PIT. Przepisy prawne ulegające częstym zmianom nie pozwalają osiąść na laurach i wymuszają systematyczne dokształcanie się oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Zorganizowaliśmy więc dla pracowników księgowości i kadr szkolenie „Obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych związane z zamknięciem roku 2020” przeprowadzone ze względu na pandemię w formie online przez pracownika Polskiego Centrum Kadrowo – Płacowego. Zdobytą podczas szkolenia wiedzę nasze Panie wykorzystały w praktyce wykonując swoje obowiązki zawodowe.