Przeskocz do treści

2018

  Już czas na choinkę

"Choinko piękna jak las, Choinko zostań wśród nas!"

Do świąt pozostało już niewiele czasu, więc przyszła pora na ubieranie choinki. Przynieśliśmy ozdoby i przystąpiliśmy do pracy. Zaczęliśmy o sprawdzenia lampek i zawieszenia ich na choince. Następnie zawiesiliśmy bombki i inne ozdoby świąteczne. Przy muzyce przepięknych polskich kolęd czas szybko płynął i po chwili mogliśmy podziwiać efekty naszej pracy. Była to również okazja do kultywowania tradycji bożonarodzeniowych oraz spędzenia razem czasu w świątecznej atmosferze. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim:

Świąt białych, pachnących choinką,
skrzypiących śniegiem pod butami,
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
pełnych niespodziewanych prezentów.
Świąt dających radość i odpoczynek
oraz nadzieję, że nadchodzący rok
będzie lepszy niż ten, który właśnie mija
.

                              Mikołajki 06.12.2018r.

"Czasami trzeba obudzić w sobie dziecko"

Na Świętego Mikołaja czekają nie tylko małe dzieci, ale te starsze również 🙂 Także w tym roku zawitał do naszego zakładu św. Mikołaj z pomocnikami. W tym dniu każdy mógł liczyć na miłe słowa oraz drobny upominek oraz oczywiście na zdjęcie z gościem. Wizyta niestety nie mogła trwać długo, gdyż Święty spieszył się do innych osób, które zasłużyły na spotkanie z nim, obiecał jednak, że odwiedzi nas znowu za rok.

  Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 03.12.2018r.

„Prawdziwą miarą osoby jest to jak traktuje tych,
którzy nie mogą wyświadczyć jej żadnej przysługi”

                                                                                                                               Ann Landers

Początek grudnia przypomina nam o święcie osób niepełnosprawnych. Ten wyjątkowy dzień postanowiliśmy uczcić organizując dla naszych pracowników spotkanie przy kawce i słodkościach. Także i w tym roku było to niespodzianką dla pracowników. Miła atmosfera sprzyjała towarzyskim rozmowom, relaksowi, a także oderwaniu od obowiązków oraz trosk życia codziennego. Żarty i ogólna radość dominowały przez cały dzień. I tak upłynął nam kolejny dzień pracy.

Korzystając z okazji:
W tym dniu i we wszystkie inne dni roku życzymy wszystkim osobom niepełnosprawnym, ich opiekunom oraz osobom pracującym z nimi uśmiechu i radości.
Aby każdy dzień roku mijał Wam wesoło i pogodnie.
Niech otaczający świat obejmie Was troską i zrozumieniem

życzy: Dyrektor wraz z pracownikami zakładu

           Każdy może zostać św. Mikołajem, czyli akcja                  świątecznej pomocy w naszym zakładzie

„Nikt nie stał się jeszcze biedakiem poprzez dawanie”
                                                                                                                                     Anne Frank

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami. Jest to czas, w którym chętnie dzielimy się tym co mamy z innymi, zwracamy większą uwagę na ich potrzeby. Z okazji nadchodzących świąt postanowiliśmy zorganizować paczki dla 3 wybranych, samotnych mieszkańców naszego miasta. Na odzew ze strony pracowników nie musieliśmy długo czekać – szybko pojawiły się pierwsze dary. Każdy chciał zostać św. Mikołajem i wspomóc szlachetny cel akcji. Z zebranych produktów powstałe 2 ogromne paczki o łącznej wadze 23 kg, które przekazaliśmy potrzebującym. Wszystkim, którzy wsparli zbiórkę serdecznie dziękujemy!

                Pożegnanie długoletniego pracownika

"Wszystko jest możliwe, a co nie jest, zajmuje tylko trochę więcej czasu."

Arne Dahl

Jedna przygoda musi się skończy aby następna mogła się rozpocząć. Z końcem listopada pożegnaliśmy pracownika który był z nami od początku istnienia zakładu, zawsze gotowy do podjęcia nowych wyzwań, pracowity, ambitny i rzetelny, lecz tym razem zmienił swoje plany życiowe i postanowił spróbować życia w wielkim mieście. Pożegnania zawsze są smutne lecz dla nas pożegnanie z Piotrem jest dumą i źródłem satysfakcji. Cieszymy się że praca w naszym zakładzie pozwala osobom niepełnosprawnym zdobyć pewność siebie, spełniać swoje marzenia i podejmować odważne decyzje na przyszłość.

Słodkości na Dzień Niepodległości

„Przyjemność brzucha jest podstawą i korzeniem wszelkiego dobra”.

Epikur (IV/III w. p.n.e.)

Na zaproszenie Pani Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Czarnem 14 listopada 2018r. nasi pracownicy kuchni uczestniczyli w konkursie na najlepsze Rogale Marcińskie. Konkurs został zorganizowany jako kolejna część obchodów 100 - lecia niepodległości Polski.
Przygotowania do wypieku trwały od samego rana, produkty były starannie wybrane a ciasto idealnie wyrobione. W konkursie wzięło udział 6 grup - w tym cztery odziały DPS, Warsztaty Terapii Zajęciowej "PROMYK" oraz my jako ZAZ.
Wszystkie rogale były przepyszne jednak komisja uznała, że najlepsze Rogale Marcińskie przygotował zespół IV DPS. Gratulujemy wygranym!!!!!!!!!!!!!!!!
Pani Dyrektor Domu Pomocy Społecznej bardzo dziękujemy za zaproszenie, piękny występ w wykonaniu mieszkanek DPS oraz miłą atmosferę podczas konkursu.

 

Jesienne porządki

„Życie zaczyna się dopiero jesienią, kiedy robi się chłodniej.”

Francis Scott Fitzgerald

Nadeszła jesień, a wraz z nią czas na porządki w najbliższym otoczeniu. Nasi panowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy. W ruch poszły grabie i miotły, ale nie mogło też zabraknąć „sprzętu ciężkiego”, czyli ciągniczka, którym wywożono imponujące ilości liści. Już po chwili było widać pierwsze efekty pracy, z których mogliśmy być dumni. Niestety jeszcze przez pewien czas będzie to syzyfowa praca, ale i z tym sobie poradzimy 🙂

 

Nie przestajemy zbierać nakrętek, czyli kolejna zbiórka
w naszym zakładzie

„Nie liczy się to ile posiadasz,
ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

autor nieznany

W kolejną zbiórkę nakrętek włączyli się wszyscy nasi pracownicy doskonale zdając sobie sprawę jak ważne jest to zadanie i jakie korzyści z tego faktu wynikają (m.in. pomoc chorym i niepełnosprawnym, dbanie o środowisko naturalne – działalność ekologiczna). Z zebranych nakrętek postanowiliśmy ułożyć hasło nawiązujące do idei zbiórki. W tym celu rozpoczęliśmy segregację według kolorów. Efekt przeszedł nasze najśmielsze wyobrażenia – zarówno ilość zebranych nakrętek jak i ułożony napis.

 

Ognisko 24.05.2018r.

„Wypoczynek to największe z dóbr.”

Sokrates

Tradycja to rzecz święta, więc i w tym roku zorganizowaliśmy dla naszych pracowników spotkanie rekreacyjne przy ognisku. Chętnych do pomocy nie brakowało - wspólnymi siłami poczyniliśmy niezbędne przygotowania. Piękna pogoda nam sprzyjała, więc wszyscy spędzili miło czas we własnym gronie zapominając o pracy i obowiązkach. Nikt też nie przejmował się dodatkowymi kaloriami i każdy bez skrupułów delektował się smażonymi kiełbaskami. Po wspólnym posiłku przyszedł czas powrotu do pracy. Pełni sił witalnych i w dobrych humorach powróciliśmy do wykonywania swoich obowiązków.

 

Akcja charytatywna dla zwierząt ze schroniska w Szczecinku
27.04.2018r.

„Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka.”

Emile Zola

Gdy tylko dowiedzieliśmy się o akcji charytatywnej na rzecz zwierząt ze schroniska ze Szczecinka organizowanej przez Warsztaty Terapii Zajęciowej „Promyk” w Czarnem wiedzieliśmy, że się w nią włączymy. Nikogo z naszych pracowników nie trzeba było przekonywać do wsparcia akcji – zakupu karmy dla zwierząt. Już następnego dnia po jej ogłoszeniu pojawiły się pierwsze puszki i opakowania karmy. Otrzymane dary dostarczyliśmy do WTZ by następnie trafiły do schroniska w Szczecinku. Uczestniczyliśmy też w koncercie zorganizowanym w ramach akcji. Wszystkim pracownikom biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy!
Organizatorom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych zbiórkach.

 

Wyjazd do kina

„Teatr daje warsztat, a kino – popularność”

Aleksander Domogarow

Dnia 20.04.2018 ( piątek) roku zorganizowaliśmy dla naszych Pań wyjazd do kina do Szczecinka na seans „Kobieta sukcesu”. Film bardzo się paniom podobał i zagwarantował dobry humor na początek weekendu. Wyjazd był również okazją do spędzenia czasu we własnym gronie, zrelaksowania się, zapomnienia o pracy. Po seansie Panie miały okazję podzielić się wrażeniami z filmu przy wspólnym posiłku. Po powrocie zgodnie stwierdziły, że z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

 

Wyjazd do kina

„Kino jest najlepszą ze sztuk”

Maria Kalinowska

Dnia 23.03.2018 roku zorganizowaliśmy dla naszych Panów wyjazd do kina do Szczecinka na seans „Pitbull. Ostatni pies”. Była to dalsza część tegorocznych obchodów Dnia Mężczyzny. Panowie z niecierpliwością wyczekiwali chwili kiedy będą mogli obejrzeć kolejną część „Pitbula” oraz podziwiać grę czołowych polskich aktorów i aktorek: Dorociński, Woronowicz, Pazura, Kuna. Byli również pod wrażeniem umiejętności aktorskich znanej piosenkarki Dody. Tradycyjnie nie obyło się też bez wizyty w restauracji nieopodal kina. Tym sposobem plan wyjazdu (kino oraz pizza) sprawdził się wyśmienicie:)

 

Dzień Mężczyzny w ZAZ

„Każdy mężczyzna ma jakieś zalety.
Trzeba mu je tylko wskazać.”

- Erich Maria Remarque -

Dzień Kobiet już za nami – tym razem świętowali nasi Panowie. Dnia 09.03.2018 roku zorganizowaliśmy obchody Dnia Mężczyzny. Była to niespodzianka dla Panów i podziękowanie za wczorajsze życzenia i pamięć. Z okazji swojego święta otrzymali drobne upominki oraz najserdeczniejsze życzenia od wszystkich pań. Nie obyło się też bez słodkości:)

Z okazji Dnia Mężczyzny wszystkim Panom życzymy:

Dzień Mężczyzny dziś się święci,
więc życzę Ci tego, co Cię kręci:
full zabawy, dobrych chęci,
niech Cię licho złe nie nęci,
złe przygody niech Cię miną,
oraz troski w dal odpłyną.

 

Dzień Kobiet w ZAZ 

„Kobieta jest przyszłością mężczyzny.”

- Louis Aragon -

Dnia 08.03.2018r. z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet nasi Panowie złożyli wszystkim pracującym Paniom najserdeczniejsze życzenia. Dodatkowo wręczyli każdej z nich upominek. Była to również okazja do spędzenia kilku chwil we własnym gronie przy ciastku i kawce.

Z okazji Dnia Kobiet każdej Pani życzymy:

Wszystko co było Twoim marzeniem
Co jest i będzie w przyszłości,
Niech nie uleci z cichym westchnieniem,
Lecz niech się spełni w całości!
Niech Ci słonko ciepło gra,
Niech Twój uśmiech długo trwa,
Niech ten radosny dzień
Na zawsze Twe troski odsunie w cień
I niech się śmieje do Ciebie świat,
Blaskiem szczęśliwych i długich lat!

 

Wyjazd do teatru 16.02.2018r.

„Teatr jest w dużej mierze po prostu terapią grupową
z udziałem publiczności”

-Jonathan Carroll

Dnia 16.02.2018 roku w kinie „Wolność” w Szczecinku wystąpili aktorzy teatru Capitol z Warszawy w spektaklu „Przekręt (nie) doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?”. Była to okazja do zobaczenia znanych z filmów i seriali aktorów (Joanna Moro, Łukasz Nowicki, Michał Piela czy Michalina Sosna). Temat spektaklu – zawsze aktualny - sprawił, że z ogromnym zainteresowaniem śledziliśmy fabułę. Po powrocie wszyscy zgodnie orzekli, że już nie mogą się doczekać kolejnego wyjazdu do teatru.

 

Tłusty Czwartek

"Góra pączków, za tą górą,
tłuste placki z konfiturą,
za plackami misa chrustu,
bo to dzisiaj są zapusty."

Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Wiedząc o tej przestrodze nikt nie chciał ryzykować i dla dobra sprawy postanowiliśmy się poświęcić:) Każdy delektował się słodkościami i nikt nie przejmował się dodatkowymi kaloriami. Liczymy, że dzięki temu zapewniliśmy sobie powodzenie do końca roku.

 

Zabawa karnawałowo – walentynkowa

„Najpierw tańcz. Myśl później. Taka jest naturalna kolej rzeczy.”

Samuel Beckett

Karnawał to czas zimowych balów, maskarad oraz zabaw. Nie mogliśmy nie skorzystać z takiej okazji i z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie Pani Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Czarnem na zabawę karnawałowo- walentynkową. Po części oficjalnej rozpoczęły się tańce, hulanki, swawole. Wszyscy ruszyli do tańca w rytm najnowszych przebojów. Na parkiecie dominował styl dowolny. Po kilkugodzinnej zabawie przyszedł czas na regeneracje i uzupełnienie pysznym obiadem zgubionych kalorii .
Jeszcze raz bardzo dziękujemy p. Bożenie Mitłaszewskiej- dyrektor DPS za zaproszenie i cudowną zabawę!!!

 

Emeryturę czas zacząć

„Należy tak zorganizować życie, aby każda chwila była ważna”

Iwan Turgieniew

Początek nowego roku niesie ze sobą zmiany w życiu każdego z nas. Dnia 11.01.2018 roku pożegnaliśmy naszą pracownice - Panią Teresę Zając, która zakończyła okres swojej pracy zawodowej by wreszcie cieszyć się czasem wolnym i zasłużonym odpoczynkiem na emeryturze. Z tej okazji, w podziękowaniu za wspólną pracę postanowiliśmy wręczyć jej kwiaty i prezent oraz złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Człowiek w swym życiu etapów ma wiele
Są narodziny, szkoła, wesele.
A kiedy stanie u bram dorosłości
zaczyna pracę – ku swej radości?
Ta praca daje mu satysfakcję...
chociaż nie zawsze szef nasz ma rację
Są chwile miłe, radości i smutki,
człowiek raz duży, raz jest malutki.
Lecz wszystko zawsze swój koniec ma
Także i praca nie wiecznie trwa.
Wtedy to człowiek myśli z zachwytem:
nareszcie jestem już EMERYTEM !!!!

 

Relaks zimą

„ Jeden bałwan zimy nie czyni” 

Władysław Grzeszczyk

Wreszcie pojawił się śnieg i nastała prawdziwa zima. Nasi pracownicy postanowili wykorzystać ten fakt i lepiąc bałwana na moment powrócić do szczęśliwych chwil z dzieciństwa. Chętnych do zabawy nie brakowało. Niebawem można było podziwiać sporych rozmiarów śnieżną figurę. Chwile spędzone na świeżym powietrzu, z dala od obowiązków i codziennych trosk zagwarantowały naszym pracownikom dobry humor do końca dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *