Przeskocz do treści

2018

Szkolenie z dnia 15.10.2018 „Profilaktyka raka piersi”

„Nie ma chorób nieuleczalnych, niedostateczna jest tylko nasza wiedza”

Julian Aleksandrowicz

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym wśród kobiet. Wiedząc jak ważne jest by posiadać wiedzę na temat choroby i skutecznej profilaktyki zorganizowaliśmy dla Pań pracujących w naszym zakładzie szkolenie „Profilaktyka raka piersi”, które przeprowadzili pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Człuchowie. W czasie jego trwania dowiedzieliśmy się w jaki sposób należy wykonywać samobadanie, jakie są czynniki ryzyka wystąpienia choroby oraz jakie badania należy wykonać w trosce o swoje zdrowie. Drogie Panie zadbajmy o swoje zdrowie dla siebie i swoich najbliższych!

Szkolenie z dnia 15.10.2018r.
nt. „Napoje energetyczne”

„Pieniądze zarobisz – zdrowia nie”

przysłowie tureckie

W dniu 15.10.2018r. w siedzibie naszego zakładu dzięki uprzejmości Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Człuchowie zostało przeprowadzone szkolenie przez przedstawicieli PPIS na temat napojów energetycznych.
Napoje energetyczne są dostępne praktycznie wszędzie. Reklamy zachęcają do ich kupowania i spożywania. Postanowiliśmy zorganizować dla naszych pracowników szkolenie na ich temat, gdyż wiedza na temat napojów energetycznych wśród pracowników jest znikoma, a z obserwacji wynika że spożywają je chętnie. Głównymi zagadnieniami poruszanymi w czasie szkolenia były: powody picia energetyków, ich skład oraz skutki spożywania w nadmiarze. Dowiedzieliśmy się, że takie problemy jak alergie, bezsenność czy uzależnienie są skutkami picia "energetyków".

Walcz z dolegliwościami za pomocą naturalnych soków 
04.09.2018 r.

„Jedynym sposobem utrzymania zdrowia jest jedzenie tego, czego nie lubisz,
picie tego, czego nie chcesz
i robienie tego, na co nie masz ochoty.”

Mark Twain

W ramach rehabilitacji leczniczej zorganizowaliśmy dla naszych pracowników zajęcia z Panią Ulą. W czasie ich trwania dowiedzieliśmy się jak wykorzystując owoce i warzywa. Jak przyrządzając z nich naturalne soki. Jak można poradzić sobie z różnymi chorobami i dolegliwościami takimi jak: przeziębienie, depresja, ból głowy, cukrzyca, astma, nadciśnienie, artretyzm, oczyszczanie nerek, kamienie nerkowe, stres, zaparcia, zmęczenie, niestrawność czy nerwica stosując soki. Pani Ula w ciekawy i przystępny sposób opowiadała o właściwościach leczniczych owoców i warzyw. W czasie zajęć wywiązała się dyskusja na temat zdrowego odżywiania się i stylu życia. Nie brakowało też pytań i chętnych do prezentowania własnego zdania. Po zakończeniu zajęć wszyscy zgodnie orzekli, że należny we własnym domu wypróbować mieszanki soków owocowo-warzywnych.

Szkolenie z zakresu ratownictwa - 31.08.2018r.

Cyklicznie organizujemy dla naszych pracowników różne szkolenia. Tym razem odbyło się ono z ratownikiem - Panem Danielem, który zapoznał nas z zasadami zachowania nad wodą oraz udzielaniem pomocy tonącym. W czasie szkolenia mogliśmy zobaczyć profesjonalny sprzęt do nurkowania oraz obejrzeć film opowiadający o podwodnym życiu. Pan Daniel chętnie odpowiadał w sposób ciekawy i przystępny na wszystkie nasze pytania. Zdobytą podczas szkolenia wiedzę na pewno wykorzystamy w codziennym życiu.

Fonoholizm, czyli uzależnienie od telefonu komórkowego
29.08.2018r.

Obecnie już mało kto wyobraża sobie codzienne życie bez telefonu komórkowego. Pomaga on i ułatwia załatwienie wielu spraw, a nawet przyczynia się do ratowania życia, jednak zbyt częste i długie stosowanie może prowadzić do uzależnienia (fonoholizm). Z tego też powodu postanowiliśmy zorganizować naszym pracownikom zajęcia na temat fonoholizmu. W czasie ich trwania poznali rodzaje uzależnienia od telefonu komórkowego oraz objawy i konsekwencje fonoholizmu. Chętnie podawali konkretne przykłady z życia codziennego i prezentowali własne zdanie. Wywiązała się interesująca dyskusja i aż żal było kończyć zajęcia. Bogatsi o nową wiedzę powrócili do pracy.

Postępowanie w przypadku wystąpienia zagrożeń
wywołanych siłami natury – szkolenie.

Bezpieczeństwo zarówno własne jak i innych osób to sprawa najwyższej wagi. Doskonale o tym wiemy i z chęcią uczestniczymy w zajęciach mających na celu przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zostało nam w sposób ciekawy przypomniane jak się bezpiecznie zachować na urlopie oraz w sytuacjach zagrożenia wywołanymi siłami natury. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali przedstawionych informacji oraz aktywnie uczestniczyli w zajęciach zadając pytania i prezentując własne zdanie.

Trendy na rynku pracy.
Formy wsparcia dla osób niepełnosprawnych,
czyli warsztaty z doradztwa zawodowego

„Jak Cię widzą, tak Ci płacą”

Lesław Nowara

Dnia 13.04.2018 roku zorganizowaliśmy dla naszych pracowników w ramach rehabilitacji zawodowej warsztaty z doradztwa zawodowego, które przeprowadziła Pani Aldona Lewicka. Temat zajęć: Trendy na rynku pracy. Formy wsparcia dla osób niepełnosprawnych bardzo zainteresowały pracowników. W czasie ich trwania dowiedzieli się jakie są rodzaje umów o pracę, korzyści wynikające z poszczególnych umów oraz cechy dobrego pracownika. Wszystkie informacje zostały przedstawione w przystępny sposób. Każdy z uczestników zajęć z chęcią prezentował swoje zdanie. Po zakończeniu zajęć bogatsi o nową wiedzę wrócili do pracy.

Łatwe ogrodnictwo – Jak zrobić wertykulację trawnika?
Szkolenie 12.04.2018r.

„Pożyteczna praca jest zawsze cicha i niezauważalna”

Lew Tołstoj

Nadeszła wiosna a wraz z nią czas na prace w naszych ogródkach. W związku z tym przygotowaliśmy dla naszych pracowników szkolenie z zakresu ogrodnictwa. W czasie jego trwania dowiedzieli się co to jest wertykulacja oraz w jaki sposób prawidłowo ją przeprowadzić. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali przedstawionych treści, a następnie w praktyce wykorzystywali zdobytą wiedzę porządkując tereny zielone wokół naszego zakładu. Było to pierwsze z cyklu szkoleń z zakresu ogrodnictwa.

Szkolenie i prezentacja produktowa

„Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens,
jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy.”

Paulo Coelho

Dnia 22.03.2018r. nasi pracownicy zostali zaproszeni do Człuchowa na szkolenie zorganizowane przez Firmę „DANA” z zakresu stosowania środków czystości Firmy KIEHL. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas części teoretycznej zostały omówione środki chemiczne ich rodzaje i zastosowanie. Natomiast podczas części praktycznej zaprezentowano rodzaje podłóg i metody ich pielęgnacji oraz działanie poszczególnych środków czystości. Pracownicy uzyskali dużo istotnych wskazówek jak prawidłowo przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne w pralni i w kuchni.

Owoce tropikalne, czyli czego o nich nie wiemy

„Powiedz mi, co jesz, a powiem Ci, kim jesteś”

- Anthelme Brillat – Savarin -

Tym razem postanowiliśmy zaskoczyć naszych pracowników zajęciami na temat owoców tropikalnych. Inicjatywę poprowadzenia szkolenia przejęła Pani dyrektor, która w czasie zajęć przeprowadziła również konkurs ze słodką nagrodą. W czasie warsztatów każdy z uczestników dowiedział się jakie owoce zaliczamy do tropikalnych, skąd pochodzą oraz jakie mają właściwości odżywcze i zdrowotne. Po części edukacyjnej nastąpiła praktyczna – chętni mieli możliwość samodzielnie we wskazany sposób obrabiać wybrany owoc a następnie wszyscy mogli go skosztować. Celem zajęć była promocja zdrowego stylu życia. Cicho powiem…. że następne tego typu zajęcia już są w planach 🙂

Szkolenie: „Zapobieganie zakażeniom w podmiotach wykonujących działalność leczniczą”
22.02.2018r.

Dnia 20.02.2018 roku nasi pracownicy uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez pracownika Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej na temat „Zapobieganie zakażeniom w podmiotach wykonujących działalność leczniczą”. W czasie jego trwania omówiono zagadnienia związane z zapobieganiem zakażeniom HIV, profilaktyką chorób nowotworowych czy HCV. Wszystkie informacje przedstawione zostały w ciekawy i przystępny sposób odwołując się do sytuacji życia codziennego. Celem szkolenia była również promocja zdrowia i oświaty zdrowotnej.