2023

W świecie Lego

Życie można przyrównać do klocków lego, które napawają człowieka wyobraźnią, pozwalając kreować swój własny świat”.

autor nieznany

Dnia 28 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lego. Święto powstało na cześć złożenia patentu na klocki Lego w 1958 roku. Klocki stanowią doskonałą formę rozrywki dla całej rodziny – dziadków, rodziców i dzieci. Zaletą duńskiego produktu jest łączenie pokoleń podczas wspólnej zabawy.

Każdy z nas pamięta swój pierwszy zestaw klocków oraz dziecięcych pierwszych budowli z nich wykonanych. Jak wiadomo najlepszą formą nauki jest zabawa, wykorzystaliśmy więc kultowe klocki w celach terapeutycznych.

Układanie klocków Lego pobudza wyobraźnię, wpływa na sprawność manualną oraz koordynację wzrokowo – ruchową, rozwija kreatywność oraz pozwala na stworzenie własnego, niepowtarzalnego świata. Klocki uczą również cierpliwości i zaangażowania w podjęte działania. Wymienione umiejętności przydają się w codziennym życiu oraz w pracy.

Arteterapia, czyli lecznicza moc sztuki

„Jest coś głęboko satysfakcjonującego w nadawaniu czemuś kształtu własnymi rękami”.

Patrick Rothfuss

Zajęcia z arteterapii odbywają się cyklicznie w ramach rehabilitacji społecznej. Cieszą się one sporą popularnością wśród naszych pracowników. Arteterapia to rodzaj psychoterapii wykorzystującej różne dziedziny artystyczne (m.in. rzeźbę, malarstwo, taniec, śpiew, zdobnictwo i dekoratorstwo). Lecznicza moc sztuki jest nam dobrze znana. Ten rodzaj terapii pozwala na odreagowanie wewnętrznych napięć, wyrażenie swoich emocji i uczuć, relaksację oraz rozwijanie zdolności manualnych i artystycznych.

Panie Magda i Klaudia w czasie zajęć wykonały przepiękne stroiki, które ozdobiły pomieszczenia w budynku administracji. Do ich wykonania wykorzystały sztuczne wrzosy, sznurek jutowy oraz gotowe ozdoby. Wszystkich zachęcamy do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *