2019

Rehabilitacja

„Pieniądze zarobisz – zdrowia nie”

przysłowie tureckie

Rehabilitacja medyczna jest to kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie, które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym.
Nasi pracownicy mogą korzystać z rożnych form rehabilitacji w tym z rehabilitacji ogólnosprawnościowej. Jest to doskonała okazja do odpoczynku, regeneracji sił oraz poprawy sprawności psychofizycznej. Systematyczne ćwiczenia oraz zabiegi pod opieką profesjonalnych fizjoterapeutów z PCRiTZ w Czarnem przynoszą wymierne korzyści dla zdrowia – niwelują dolegliwości bólowe, wpływają na lepszą kondycję oraz większą aktywność fizyczną. Wszystkich zachęcamy do dbania o swoje zdrowie.

Kartki świąteczne

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego „Alleluja”

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Jedną z tradycji świątecznych jest wysyłanie kartek z życzeniami. Chcąc ją kultywować przygotowaliśmy kartki świąteczne by następnie wysłać je zaprzyjaźnionym instytucjom. Obecnie możliwości jest wiele – można kupić gotowe, wysłać mailem lub tak jak my przygotować samemu. Świadczą one o pamięci i życzliwości wobec adresatów. W tym roku w przygotowanie kartek bardzo zaangażowały się Pani Danusia i Pani Marzena. Dzięki ich staraniom powstały przepiękne, niepowtarzalne małe arcydzieła.

Zajęcia sportowe

„Jeśli boisz się grać, nie graj”

Kazimierz Górski

W ramach rehabilitacji organizujemy dla naszych pracowników m.in.: zajęcia sportowe. Tym razem była to gra w piłkarzyki stołowe. Chętnych do gry nie brakowało i już po chwili rozpoczął się turniej. Nasi panowie z wielkim zaangażowaniem starali się zdobywać kolejne punkty by zapewnić sobie zwycięstwo. Wszystko przebiegało w duchu sportowej rywalizacji, z poszanowaniem zasad fair play. W ten sposób zachęcamy do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Dziękujemy Warsztatom Terapii Zajęciowej za udostępnienie piłkarzyków.