2019

Ognisko – sezon grillowy czas zacząć :-)))))

„Człowiek nie może pracować bez odpoczynku,
ale odpoczynek bez pracy nie daje zadowolenia”

przysłowie abchaskie

Zgodnie z tradycją także i w tym roku zorganizowaliśmy dla naszych pracowników spotkanie rekreacyjne przy ognisku. Amatorzy pieczonych kiełbasek długo wyczekiwali tego wydarzenia 🙂 Chętnych do pomocy w organizacji spotkania nie brakowało. Piękna pogoda sprzyjała spędzeniu czasu we własnym gronie i oderwaniu się od obowiązków zawodowych. Nikt nie przejmował się dodatkowymi kaloriami, wszyscy delektowali się serwowanymi specjałami oraz zachwalali surówkę przygotowaną przez pracowników kuchni. Pełni sił witalnych i w dobrych humorach powróciliśmy do wykonywania swoich obowiązków

Wiosenne Targi Ogrodnicze w gminie Przechlewo

„Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek”

Cyceron

Dnia 27.04.2019 roku pojechaliśmy do miejscowości Sąpolno w gminie Przechlewo by uczestniczyć w Wiosennych Targach Ogrodniczych. Była to doskonała okazja do zapoznania się z ofertami firm sprzedającymi sadzonki drzew i krzewów – chętni mogli zakupić. Wśród licznych atrakcji była możliwość skorzystania za niewielką opłatą z przebadania próbek gleby z własnej działki lub ogrodu na stanowisku Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej, porozmawiania z ekspertami zajmującymi się programem „Czyste powietrze” czy skosztować przysmaków w strefie ze smacznym jedzeniem. Sporym zainteresowaniem – także naszych pracowników – cieszyła się wystawa maszyn ogrodniczych.

Razem dla autyzmu III bieg Charzykowy

„Mamy pastylki na ból głowy, antydepresanty na smutek, Boga na problemy wierzących. Na autyzm nie mamy nic.”

Lisa Genova

Dnia 07.04.2019 roku został zorganizowany Razem dla Autyzmu III bieg Charzykowy. Akcja Razem dla Autyzmu została stworzona, aby poszerzać wiedzę oraz świadomość społeczeństwa na temat autyzmu. Nasz zakład reprezentował Pan Rafał Kozieł, który pokonał dystans 5 km w czasie 27 minut 30 sekund i był 41 na mecie. To kolejna inicjatywa (charytatywna i sportowa zarazem), w której uczestniczył nasz pracownik. Swoją pasją i zaangażowaniem udowadnia, że chcieć to móc i bez trudu można pokonać wszelkie bariery. Panu Rafałowi oraz wszystkim uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy!

Dzień Kobiet – spotkanie w restauracji „Klubowa”

„Jeśli potrafisz rozśmieszyć kobietę, to możesz z nią zrobić wszystko”

Brigitte Bardot

Początek marca przypomina nam o święcie wszystkich Pań. Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 w USA. Tyle jeśli chodzi o historię.
Z okazji Dnia Kobiet zorganizowaliśmy dla naszych pracowników (także dla Panów!) spotkanie okolicznościowe w restauracji „Klubowa”. Była to okazja do spędzenia czasu we własnym gronie, zapomnienia o pracy i świętowania. Doskonałe jedzenie, niespodzianka od Pani Dyrektor (przepyszny tort) oraz doborowe towarzystwo było gwarancją udanego wieczoru. Drogie Panie pamiętajmy by być dla siebie wyrozumiałe nie tylko od święta. Wszystkim Paniom życzymy:

Zdrowia, szczęścia i miłości,
bukiet kwiatów i słodkości!
Niech się niesie w cały kraj
Dziś dla Pań wszystkiego Naj!

Pączkowe szaleństwo na Tłusty Czwartek !!!!

Czwartek Tłusty… Dniem Rozpusty,
każdy zajada pączek tłusty.
Czy to jeden czy to dwa,
a czasem ile się da.
Ja Ci życzę dziś smacznego,
zjedz pączka chociażby jednego.
A do pączka smaczna kawa,
to dopiero jest zabawa!
Wszelkie diety dziś na boku,
Tłusty Czwartek jest raz w roku!!!

Ostatni czwartek przed Środą Popielcową i Wielkim Postem, a zarazem ostatnia przed Wielkanocą okazja, by beztrosko oddać się karnawałowemu nieumiarkowaniu w jedzeniu. Tradycja oddawania się słodkim przyjemnościom towarzyszy Polakom od kilku wieków. Dawniej biesiadowanie w zapusty ciągnęło się przez kilka dni, aż do wtorku przez Popielcem. Sam Tłusty Czwartek od lat nierozerwalnie wiąże się z pączkami. Zwyczaj ich masowej konsumpcji miał niegdyś również swoje przyczyny ekonomiczne – przed okresem postnym trzeba było zużyć zapasy tłuszczu, cukru, jaj i owoców – w istocie trudno wyobrazić sobie lepszy sposób na spożytkowanie tych składników. Obecnie w Tłusty Czwartek pączki można kupić dosłownie wszędzie. Dlatego nie należy się dziwić, że nasi rodacy pochłaniają w ten dzień wspólnie ok. 100 milionów tych pulchnych nadziewanych kulek.

Zajadanie słodkości ma oczywiście swoje ciemnie strony – zwłaszcza dla kobiet. Jeden pączek, w zależności od nadzienia, to nawet 400 kalorii. Biorąc pod uwagę, że przeciętny Polak zjada w Tłusty Czwartek 2,5 pączka, wiele osób ma później ambicję wyzerować niekorzystny bilans i spalić nadmiar przyswojonego tłuszczu.

A my dzisiaj nie patrzymy na kalorie tylko delektujemy się pysznymi pączkami!!!!!!!!!!

Pozytywnie nakręceni

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

autor nieznany

Po raz kolejny po zakończeniu akcji zbierania plastikowych nakrętek zawieźliśmy je do Człuchowa – pierwszy raz do redakcji Dziennika Bałtyckiego. W ten sposób wspomogliśmy inicjatywę pomocy dla Judyty. Wśród naszych pracowników ta forma pomocy zawsze spotyka się z życzliwością, zrozumieniem i zaangażowaniem. Tym razem ilość zebranych nakrętek nas zaskoczyła (4 wielkie worki). Naszą akcję wsparli również uczestnicy i personel WTZ „Promyk” w Czarnem, którym serdecznie dziękujemy. Po zawiezieniu nakrętek do Człuchowa niezwłocznie rozpoczęliśmy kolejną zbiórkę.

http://czarne.naszemiasto.pl/artykul/czluchow-kolejna-przesylka-z-nakretkami-dla-judytki-tym,4996600,artgal,t,id,tm.html

Wyjazd do kina

„Kino jest najlepszą ze sztuk”

Maria Kalinowska

Dnia 01.02.2019 roku zorganizowaliśmy dla naszych pracowników wyjazd do kina do Szczecinka na seans „Misz Masz, czyli Kogel Mogel 3”. W ten sposób zagwarantowaliśmy sobie dobry humor na początek weekendu. Po seansie w wyśmienitych nastrojach udaliśmy się do restauracji Mc Donald’s by pobyć we własnym gronie i podzielić się wrażeniami po filmie. Podczas posiłku trwała rozgorzała dyskusja czy trzecia część dorównywała dwóm wcześniejszym i czy aktorzy „dali radę” udźwignąć poziom gry i humoru aktorów z poprzednich części! Zdania były podzielone, ale właśnie o to chodzi żeby ze sobą rozmawiać i dyskutować używając własnych argumentów.